Н О В И Н И
ЗАЩО НЯМА НОВИНИ ЗА РЕМОНТА НА
ПОСТАМЕНТА НА КОРАБА-МУЗЕЙ „ДРЪЗКИ”?

Измина една цяла година от публично зададения въпрос в Народното събрание от депутата от Варна Димитър Карбов по повод спешната необходимост от ремонт на постамента на кораба-музей „Дръзки”. Публично даденият отговор от военния министър Аню Ангелов бе, че като стопанин на този исторически паметник Министерството на отбраната ще си поеме ангажимента за предпазването му от срутване. Това обещание навърши една година без да е предприета никаква стъпка да реализирането му. С подобно празно обещание проблемът не само няма да се реши, а с течение на времето се задълбочава все повече.
Заради това бездействие нямаме положителни новини за ремонта на постамента на кораба-музей „Дръзки”.
Това не изчерпва нашия оптимизъм, че скоро няма да публикуваме лоши новини по тази тема.
С надеждата, че скоро ще бъде укрепен постамента на кораба-музей, военнослужещи от ВМС работиха по корпуса и помещенията на „Дръзки” през лятото на 2010 г.

Сдружение „Национален морски музей” - Варна :: Новини
< вход :: enter >